Kępki rzęs – jak je przykleić i na co zwrócić uwagę?

Kępki rzęs – jak je przykleić i na co zwrócić uwagę?

Kępki rzęs to szybki i bardzo skuteczny sposób, by nadać swojemu spojrzeniu charakteru. Są bardziej naturalne niż w przypadku rzęs mocowanych na pasku. Jak poprawnie przykleić rzęsy? Na te i inne pytania odpowiemy w tym artykule.


Kępki rzęs – dlaczego warto je wybierać?

Salony kosmetyczne oferują szereg usług związanych z przedłużaniem naturalnych rzęs. Lifting i henna to zabiegi, które często wybierane są przez kobiety. Okazuje się, że piękne rzęsy można zadbać w domowym zaciszu. Do samodzielnej stylizacji można wykorzystywać np. rzęsy na pasku lub rzęsy magnetycznego. Pomimo wielu opcji, to obecnie i tak najpopularniejsze są sposób na nadaniu oczom subtelnego, a zarazem seksownego charakteru.

Ich fenomen i popularność polega na możliwości wyboru długości, skrętu i rodzaju aplikacji. Do najważniejszych zalet tego produktu zaliczamy: łatwość i szybkość aplikacji, możliwość doboru długości i intensywności zagęszczenia, dokładne podkreślenie spojrzenia, wydłużenie linii rzęs, lekkość i komfort noszenia, optyczne powiększenie oczu, taniość zabiegu w porównaniu z profesjonalną wizytą w salonie, minimalizacja ryzyka podrażnień.

Kępki rzęs – jakie są rodzaje?

Na początek należy wyjaśnić, że kępka rzęs zbudowana jest z kilku włosków połączonych w grupę. Włoski tworzą "mini wachlarz", który ułatwia zagęszczania. Kobiety rozpoczynające swoją przygodę z domowymi stylizacjami, na początek powinny wybrać kępki z węzełkiem. Ich powierzchnia zdecydowanie ułatwia aplikację. Dla uzyskania naturalnego efektu, kobiety sięgają po kępki bez węzełka. Wymagają one od pań już pewnych umiejętności i wprawy, by je poprawnie aplikować.

Dostępne kępki różnią się od siebie także materiałem wykonania. Na rynku dostępne są rzęsy wykonane z poliestru, nylonu i jedwabiu. Na opakowaniach znajduje się także informacja o poziomie skrętu. Rodzaj skrętu jest zwykle oznaczany literami: B, C, D, J, L, U. Co z długością? Tutaj wszystko zależy od wyobraźni i oczekiwań pań. Najczęściej kępki występują w rozmiarach od 7 do 16 mm długości.

Pamiętaj, że grubość włosów w opakowaniu może czasem się różnić w zależności od producenta. Sprzedawane rzęsy można często kupić w specjalnych kasetach, gdzie znajdziemy aż trzy długości: short, medium, long. 

Jak przykleić kępki rzęs?

Podstawowa zasada mówi, że kępki przykleja się do rzęs – nie do skóry! Zawsze należy zrobić to dokładnie i precyzyjnie. Dzięki temu rzęsy będą wygląda naturalnie i nie odkleją się. Kobiety cenią kępki za to, że pozwalają one skutecznie "zakamuflować" opadającą powiekę lub sprawić, że oko się optycznie powiększy. Przykleić rzęsy można na różne sposoby: na całej długości, na zewnętrznych kącikach lub tylko na środku. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni i wizji.

Do przyklejenia kępek potrzebna jest m.in pęseta i klej.

  • Wyjmij kępki z opakowania. Zwróć uwagę na to, by ich nie uszkodzić.
  • Dostosuj długość rzęs do naturalnych. Chcąc podkręcić rzęsy, możesz użyć zalotki.
  • Stwórz delikatny makeup oczu. Wykonaj kreskę, która skutecznie ukryje miejsce doczepiania sztucznych rzęs.
  • Przyklej rzęsy zaczynając od zewnętrznego kącika oka.
  • Zamocz kępki w kleju, odciśnij nadmiar i przyklej jak najbliżej linii naturalnych rzęs.
  • Przyklejaj rzęsy aż do uzyskania oczekiwanego efektu.

Kępki rzęs – jak długo się trzymają?

Tutaj zdania są podzielone. Wszystko zależy od rodzaju produktu, jakości kleju i umiejętnej techniki aplikowania. Prawidłowo przyklejone rzęsy będą wyglądać perfekcyjnie przez nawet kilkanaście godzin. Dzięki temu podczas specjalnych okazji Twoje spojrzenie będzie wyglądać perfekcyjnie. Pamiętaj, że noszenie kępek przez wiele dni może doprowadzić do różnego rodzaju podrażnień i bolesnych zapaleń oka.