Szampony marki Anwen - sposób na piękne i zdrowe włosy

Szampony marki Anwen - sposób na piękne i zdrowe włosy

Szampony marki Anwen to sposób na zdrowe, zadbane włosy. Są tworzone z myślą o specyficznych cechach każdego rodzaju skóry głowy, co pomaga uniknąć błędów pielęgnacyjnych wynikających z nieprawidłowego doboru kosmetyku. Wystarczy, że poznamy swój typ włosów, aby w pełni cieszyć się niesamowitymi korzyściami, jakie daje stosowanie kosmetyków tej marki.


Marka Anwen - dlaczego warto się nią zainteresować?

Kosmetyki Anwen stają się coraz bardziej popularne wśród osób zainteresowanych świadomą pielęgnacją włosów. Firma została założona przez właścicielkę popularnego bloga, Annę Kołomycew. W swoich wpisach autorka bloga zawarła kompendium wiedzy na temat dbania o włosy, co pomogło niezliczonej ilości osób w osiągnięciu wymarzonego wyglądu. Blog szybko zyskał powszechne uznanie, a Anna Kołomycew postanowiła pójść o krok dalej i założyć własną markę. Szampony marki Anwen powstają na bazie naturalnych składników, a opakowania są ekologiczne. I co najważniejsze - po prostu działają. Poza polskimi ekstraktami roślinnymi popularnością cieszą się również indyjskie zioła na porost włosów, któe w porównaniu do innych wykazują wysoką skuteczność.

Wyjątkowe podejście do pielęgnacji włosów

Produkty marki Anwen to przede wszystkim nowatorskie podejście do pielęgnacji włosów. Kosmetyki nie są oznaczone standardowo, lecz określają, dla posiadaczek włosów o jakiej porowatości będą odpowiednie. Kosmetyki są podzielone na te do włosów wysokoporowatych, niskoporowatych oraz średnioporowatych. Porowatość określa stopień rozchylenia łusek oraz budowę włosa. Włosy wysokoporowate to takie, których łuski są mocno rozchylone. Niestety zazwyczaj wyglądają na zniszczone i suche oraz wymagają najwięcej uwagi. Posiadaczki tego typu włosów skarżą się na problemy z puszeniem oraz łamaniem się włosów. Włosy niskoporowate prezentują się zupełnie inaczej. Zazwyczaj są zdrowe i gładkie, tworzą "taflę". Nie można jednak za bardzo ich obciążać, ponieważ mogą zacząć wyglądać na tłuste. Są również trudniejsze do wystylizowania, a także, ze względu na domkniętą łuskę, w mniejszym stopniu wchłaniają kosmetyki. Włosy średnioporowate znajdują się pośrodku skali - charakteryzują się łuskami o średnim stopniu odchylenia, co oznacza, że nieodpowiednia pielęgnacja może skutkować albo nadmiernym przesuszeniem, albo obciążeniem włosów. Niezależnie od posiadanego typu włosów, muszą one najpierw zostać dobrze oczyszczone. Szampony marki Anwen są świetną podstawą pielęgnacji. Dzięki stosowaniu odpowiedniego kosmetyku do oczyszczania, lepiej wchłonie się każda maseczka i odżywka, a to w dłuższej perspektywie przyniesie nam piękne, zdrowe włosy.

Szampony marki Anwen - jak wybrać szampon dla siebie?

Szampon to absolutna podstawa pielęgnacji. Od niego zależy kondycja skóry głowy, która bezpośrednio wpływa na wygląd włosów. Jeśli odpowiednio o nią zadbamy, to włosy będą zdrowe i mocne, pozbędziemy się też problemu wypadania. Jaka jest zdrowa skóra głowy? Dobrze oczyszczona, a przy tym nie nadmiernie przesuszona, bez łupieżu oraz podrażnień. Ważne również, aby była dobrze ukrwiona - wpłynie to na gęstość włosów. Możemy wybierać spośród wielu szamponów: istnieją te bardziej codzienne, o składzie, który nadmiernie nas nie podrażni, a także oczyszczające. Szampony oczyszczające nie powinny być stosowane codziennie, lecz np. raz w tygodniu, aby dogłębnie oczyścić skórę głowy. Przykładem takiego produktu jest odświeżający szampon "Mint It Up" marki Anwen, który doskonale oczyszcza skórę głowy za sprawą peelingujących drobinek z pestki moreli. Jeśli borykamy się z konkretnym problemem, to warto zdecydować się na specjalnie dedykowany szampon. Pomoże on skutecznie pozbyć się problemów takich jak łupież czy wypadanie włosów. Dla fanek jeszcze bardziej ekologicznych rozwiązań można polecić szampon w kostce, również znajdujący się w ofercie firmy Anwen. Taki kosmetyk to przede wszystkim mniejsze zużycie wody przy produkcji, a także opakowanie niezawierające plastiku. Zaletą takiego rozwiązania jest również dużo większa wydajność.